RD Radvanice

2013/Radvanice u Sázavy/novostavba/zděný dům/užitná plocha 123,52m2/studie

Zpět na přehled

radvanice_150Rozbalit

Studie novostavby rodinného domu, záměr investora: chalupa, později přechod na trvalé bydlení. Dům je umístěný na mírně svažitém pozemku v obci Radvanice u Sázavy s velmi atraktivními výhledy do okolní krajiny.

Dům má 1 nadzemní podlaží a je navržen jako 3(4)+kk: dvě ložnice, jedna se zvýšeným patrem, ústředí obytný prostor s kuchyňským koutem, šatna a sociální zázemí (koupelna s WC a samostatné WC). Nejvyužívanější obytný prostor s kuchyní a jídelnou jsme navrhli s vyšší světlou výškou místnosti (otevřeno do krovu). Jedna z ložnic je navržena se zvýšeným patrem pro možnost zřízení dalšího “pokojíku” pro děti. V místech, kde není vnitřní prostor otevřen do krovu, je navržen úložný prostor – jakási “půda” přístupná z centrální chodby přes půdní skládací schody.

Byl kladen důraz na propojení s okolní přírodou. Příjezdová cesta je lemována vzrostlou zelení a v pohledové ose příjezdu je navržena okrasná zeleň. K domu náleží i malá předzahrádka s bylinkami, která navazuje na kuchyni a přes kterou je výhled z kuchyně na příjezdovou cestu.

Fasáda rodinného domu je v kombinaci kamenného obkladu a dřeva.
Chci podobný projekt

+420 608 534 062