RD Náchod – Babí

2014/Náchod Babí/rekonstrukce/zděný dům/užitná plocha 309,73m2/realizace

Zpět na přehled

Babi_150Rozbalit

Projekt rekonstrukce rodinné vilky ze 70. let 20. století. Záměrem investora bylo vytvořit plnohodnotné dvougenerační bydlení pro rodinu s dětmi a prarodiče a lépe využít velikosti domu a rozlehlé zahrady.

 

Přání investora na otevřený obytný prostor v 1.NP architekt vyřešil spojením kuchyně a obývacího pokoje, které jsou od sebe opticky odděleny krbem s obložením z pískovcových pásků. Klidová část v 1.NP pak zahrnuje ložnici rodičů s vlastní koupelnou a komfortní šatnou. Ostatní místnosti jsou zde podle potřeby investora přestavěny na velkou dílnu, technickou místnost a dva sklípky.

Původní výraz domu byl pozměněn zvětšením okenních otvorů, odstraněním starého balkónu a jeho nahrazením dřevěnou terasou přístupnou ze všech obytných pokojů v 1.NP. Pod terasou je navíc navrženo posezení s krbem navazující na venkovní bazén. Architektovi se tak podařilo získat příjemnější výhled do krajiny, prosvětlit obytné místnosti a zvýraznit propojení interiéru se zahradou.

Dětské pokoje se samostatnou koupelnou a WC a pracovna jsou umístěny v 2.NP. Zde se také nachází byt pro prarodiče s obývacím pokojem, kuchyňským koutem, samostatnou koupelnou a ložnicí. Soužití dvou generací navíc usnadňuje samostatný vstup do bytu pro prarodiče ze severního balkónu, řešený novým přímým exteriérovým schodištěm.

 

Fasáda domu je navržena v bílé barvě, komín a zítky budou obloženy pískovcem a vzhledem k potřebnému stínění budou na jižní a jihozápadní fasádu přidány posuvné dřevěné okenice.

+420 608 534 062